background

O nas

Zarząd

Prezes - Andrzej Ogłodziński
Łowczy - Karol Alenkowicz
Podłowczy  226 - Daniel Dąbrowski
Podłowczy  270 - Mariusz Muskała
Podłowczy   85 - Grzegorz Wodecki
Skarbnik - Jacek Chrobrowski
Sekretarz - Przemysław Kowalik

Koło Łowieckie ‘Orlik’ w Szczecinie

Data założenia: 26.02.1949 r.

Koło Łowieckie w 1986r. odznaczone Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, oraz w 2009 roku "Złomem"

Stanice myśliwskie

Koło posiada stanice w każdym z obwodów, sa. to "Orlątko" wobw. 270, "Orlikówko"w obwodzie 226 i ,,Orlikowo" na terenie N-ctwa Rokita obw. 85. Ochrona środowiska: na terenie obw. nr 85 prowadzono introdukcje Daniela, obwód 226 to woliera dla bażantów i kuropatw.

 

Trofea

Łowiska, na których gospodaruje ,,0rlik" są bogate w zwierzynę. Tutaj zdobyto wiele medalowych trofeów, w tym: wieńce jeleni byków: 2 złoto-,7 srebrno- i 18 brązowomedalowych, parostki rogaczy: 1 złoto-, 1 srebrno-i 2 brązowomedalowe, oręża dzików: 2 srebrno- i 2 brązowomedalowe.

W 2009 r. Koło obchodziło swoje 60-cio lecie istnienia. Z tej okazji odbyło sie wiele imprez i uroczystości zwiazanych z uczczeniem pamięci o dawnych latach naszej działalnosci. Goscilismy wielu znakomitych Gosci, naszych przyjaciół z innych Kół Łowieckich, współpracowników, a także osoby blisko związane z Łowiectwem. Z tej okazji został ufundowany nowy Sztandar, który został odznaczony najwyższym odzanczeniem łowieckim ZŁOM-em. Całość tych uroczystości miała miejsce na terenie Ośrodka Strzeleckiego w Pucicach. (zdjecia z tej uroczystości, oraz z innych imprez powiązanych z 60-leciem w zakładce "Galeria"). 

Zasłużeni myśliwi

Zdzisław Belski (1949-1981) odznaczony brązowym, srebrnym i złotym Medalem Zasługi Łowieckiej)

Bronisław Putkowski (polował od 1960) odznaczony brązowym, srebrnym i złotym Medalem Zasługi Łowieckiej)

Zbigniew Oleśniewicz (polował od 1961) odznaczony brązowym, srebrnym i ztotym Medalem Zasługi Łowieckiej)

Zygmunt Ossowski (polował od 1974) odznaczony trzema Medalami Zasługi Łwieckiej oraz "Złomem") oraz wielu innych Kolegów o kórych można dowiedziec się więcej w zakładce "Historia Koła"